Forum FILOZOFIA Strona Główna FILOZOFIA
Forum miłujących mądrość
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Liczby magiczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FILOZOFIA Strona Główna -> Varia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:00, 09 Wrz 2018    Temat postu:

Liczba 21

Jako że liczba 37 tworzy szeregi liczb lustrzanych składających się z powtarzającej się jednej cyfry ma ona wiele wspólnego z liczbą 21, która jest odbiciem lustrzanym świętej męskiej liczby 12, na której opiera się obecny układ (2 x 12 godzin, 5 x 12 minut, 30 x 12 stopni, 12 znaków zodiaku itd.), ale dużo więcej ma wspólnego z liczbą 9.

Liczba 21 to 3 razy 7, co symbolizuje trzy światy składające się każdy z siedmiu powłok. 21 gram waży dusza, a w grze w karty oznacza ona „oko”. Nie tylko ona sama jest odbiciem lustrzanym liczby patriarchalnych bogów, czyli liczby 12 (iloczyn czterech stron świata przez trzy wymiary), podobnie zachowują się ich kwadraty (!):

12² = 12 x 12 = 144 21² = 21 x 21 = 441

Warto pamiętać, że: 144 = 4 x 4 x 9 a 7 x 7 x 9 = 441

Dziewiątka jest więc łącznikiem nawet w układzie liczb parzystych. Co więcej ona i jej wielokrotności dzielą od siebie kolejne liczby lustrzane. (!)

12 + 9 = 21
13 + 18 = 31
14 + 27 = 41
15 + 36 = 51
16 + 45 = 61
17 + 54 = 71
18 + 63 = 81
19 + 72 = 91

Ciąg liczby 21 jak można się domyślić to ciąg trójki, podobnie jak liczby 12:

21 x 1 = 21; 12 x 1 = 12
21 x 2 = 42; 12 x 2 = 24
21 x 3 = 63; 12 x 3 = 36
21 x 4 = 84; 12 x 4 = 48
21 x 5 = 105; 12 x 5 = 60
21 x 6 = 126; 12 x 6 = 72
21 x 7 = 147; 12 x 7 = 84
21 x 8 = 168; 12 x 8 = 96
21 x 9 = 189; 12 x 9 = 108
21 x 10 = 210; 12 x 10 = 120
21 x 11 = 231; 12 x 11 = 132
21 x 12 = 252; 12 x 12 = 144
21 x 13 = 273; 12 x 13 = 156
(...)

W czterech pierwszych przykładach powstają w wyniku liczby lustrzane (gdy wynik jest liczbą dwucyfrową), również mnożenie przez liczbę 11 pozwala na uzyskanie liczb lustrzanych (ale to dzieje się zawsze gdy bierzemy liczby lustrzane i mnożymy je przez 11 np.:

17 x 11 = 187 i 71 x 11 = 781;
16 x 11 = 176 i 61 x 11 = 671;
156 x 11 = 1716 i 651 x 11 = 7161.

Jeśli podzielimy wyniki na pół to uzyskujemy dwa ciągi (dwójki i jedynki); gdyż otrzymujemy odpowiednio: 2, 4, 6, 8, 1 (10), 3 (12), 5 (14), 7 (16) oraz 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 – przy liczbie 12 jest odwrotnie.

Co ciekawe suma liczb 12 i 21 daje liczbę 33 (3 x 11), natomiast 21 x 12 = 252 a 252 = 9 x 28.
Warto wspomnieć, że 28 jest drugą po 6 liczbą doskonałą. 6 x 6 x 7 = 252 a wiadomo że 6 x 7 = 42.
Płód w łonie matki jest w pełni ukształtowany po 9 miesiącach księżycowych, czyli 9 x (4 x 7) = 9 x 28 = 252, chociaż poród odbywa się po upływie 10 miesięcy księżycowych, czyli po 280 dniach.
1 x 2 x 3 x 4 x 5 x 6 x 7 x 8 x 9 = 362880
362880 : 144 = 2520, czyli 9 x 28 x 10
Co więcej: 72 – 21 = 51 (3 x 17) a 51 – 21 = 30 (3 x 10)

12 = 3 + 4 + 5 a 21 = 6 + 7 + 8, lecz także 21 = 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6

Liczba 21 jest liczbą niezwykłą również dlatego, że należy do liczb trójkątnych, z liczbami 20 i 29 tworzy trójkąt pitagorejski i znajduje się w ciągu Fibonacciego. 20 + 21 = 41 i 29 + 21 = 50

Ustępuje ona jednak, tak jak i dwunastka, liczbie 9 która powraca zawsze i resetuje układ w układzie liczb kolistych, a ostatecznie tworzy ciągi tych samych liczb:

1 : 7 = 0,142857 142 + 857 = 999
1 : 13 = 0,076923 076 + 923 = 999

1 : 9 = 0,111111111
1 x 111 111 111 = 111 111 111
2 x 111 111 111 = 222 222 222
3 x 111 111 111 = 333 333 333
4 x 111 111 111 = 444 444 444
5 x 111 111 111 = 555 555 555
6 x 111 111 111 = 666 666 666
7 x 111 111 111 = 777 777 777
8 x 111 111 111 = 888 888 888
9 x 111 111 111 = 999 999 999


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:03, 13 Wrz 2018    Temat postu:

Liczba 13

Nie tylko kwadraty liczby 12 i jej odwrócenia czyli 21 są swoimi odbiciami lustrzanymi, to samo dzieje się również z liczbą 11 (choć nie jest to takie spektakularne, bo: 11 x 11 = 121) a także z najbardziej znienawidzoną obecnie liczbą 13. Ciekawy jest też jej sześcian trzynastki i sześcian liczby powstałej z jej odbicia lustrzanego.

13² = 169 31² = 961
13³ = 2197 31³ = 29791

Trójca tych kolejnych liczb 11, 12 i 13 tworzy w sumie liczbę 36, czyli 4 x 9 ale również 6 x 6. Liczby 11 i 13 (kolejne liczby nieparzyste i pierwsze) są liczbami bliźniaczymi (11 + 13 = 24 a 24 : 2 = 12).

Trzynastka symbolizuje dysharmonię, katastrofę, śmierć i przekleństwo. Liczba trzynaście będąca żeńską liczbą nieparzystą a zarazem liczbą pierwszą następuje po parzystej, męskiej, stąd szczęśliwej dwunastce i od czasów starożytnych (czyli utrwalenia się patriarchatu) uważano ją za złowróżbną, pechową ale także świętą. Na Bliskim Wschodzie uchodziła za liczbę świata podziemnego niszczącą porządek kosmiczny.

Cykl trzynastki jest cyklem czwórki, a przy podziale wyniku środkiem symetrii na pół cyklem jedynki i trójki:

1 x 13 = 13
2 x 13 = 26
3 x 13 = 39
4 x 13 = 52
5 x 13 = 65
6 x 13 = 78
7 x 13 = 91
8 x 13 = 104
9 x 13 = 117


Trzynaście funkcjonuje jako symbol narodzin i śmierci. Oparty na trzynastu miesiącach księżycowych był rok celtycki, trzynastomiesięczny rok żydowski funkcjonuje nadal (13 x 28 = 364). Dnia 13 Nisana Haman zatwierdził zagładę wszystkich Żydów w Persji, w Apokalipsie rozdział 13. zawiera wizję dwu postaci Antychrysta, a 13 grudnia 2013 roku spadł śnieg w Izraelu...

Jeśli będziemy dodawać skrajne liczby od 1 do 13 zawsze otrzymamy 14 (2 x 7) z wyjątkiem środkowej siódemki, która pozostanie bez pary. Suma cyfr od 1 do 13 daje 91, ale 91 to także 13 razy 7 (!), natomiast mnożąc liczbę 91 przez kolejne liczby od 1 do 9 otrzymuje się iloczyny trzycyfrowe, których pierwsze cyfry utworzą ciąg od 0 do 8, środkowe od 9 do 1 a ostatnie od 1 do 9. Pamiętajmy, że 91 jest odbiciem lustrzanym liczby 19, liczby nieparzystej i pierwszej.

1 x 91 = 091
2 x 91 = 182
3 x 91 = 273
4 x 91 = 364
5 x 91 = 455
6 x 91 = 546
7 x 91 = 637
8 x 91 = 728
9 x 91 = 819
a
10 x 91 = 910

Liczba 3367 - która powstaje z przemnożenia 37 przez 7 i 13 - mnożona przez wyrazy postępu arytmetycznego, którego pierwszym wyrazem i różnicą jest 33 (3 x 11), daje w iloczynach jednolite szeregi tych samych cyfr:

33 x 3367 = 111 111
66 x 3367 = 222 222
99 x 3367 = 333 333
132 x 3367 = 444 444
165 x 3367 = 555 555
198 x 3367 = 666 666
231 x 3367 = 777 777
264 x 3367 = 888 888
297 x 3367 = 999 999

Warto zwrócić uwagę, że: 12 + 21 = 33; 15 + 51 = 66; 18 + 81 = 99 a suma cyfr tych liczb to 6, 3, 9.
Co więcej przemnażanych jest na początku pięć liczb pierwszych (3 x 11 x 7 x 13 x 37), potem zamiast liczby 3 występuje 6 (2 x 3) a następnie 9 (3 x 3) itd. Kluczem jest iloczyn siódemki, jedenastki i trzynastki, gdyż: 7 x 11 x 13 = 1001 a suma tych trzech liczb pierwszych również daje liczbę pierwszą, gdyż: 7 + 11 + 13 = 31, która jest odbiciem lustrzanym liczby 13...
Ciekawe, że 33² = 1089 a 99² = 9801

Trzynastka nazywana była Śmiercią przez okultystów, w Kabale występuje 13 złych duchów. W czarnej magii wzywano trzynastu demonów, gdyż trzynastka to diabelski tuzin. Unika się liczby 13 przy numeracji domów i mieszkań, we Francji nie siadano przy takiej liczbie gości przy stole. Marynarze niechętnie wypływają w morze 13. dnia miesiąca, chociaż jest to dzień wielu objawień maryjnych. Mimo wszystko liczbę trzynaście uznaje się za pomyślną datę urodzin, a jej wyobrażenie znajdowało się na wielu talizmanach. Trzynastym znakiem zodiaku jest Wężownik. Tak naprawdę liczba 13 jest zbyt święta by o niej mówić, ale pisać można...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:51, 16 Wrz 2018    Temat postu:

LICZBY KOLISTE

Liczby koliste związane są z liczbami nieparzystymi i pierwszymi. Wiadomo, że wszystkie liczby pierwsze są liczbami nieparzystymi, ale nie wszystkie liczby nieparzyste są liczbami pierwszymi.

Kiedy pomnożymy kolejne liczby naturalne od 1 do 9 przez następujące liczby pierwsze: 3, 7, 11, 13 i 37 otrzymamy ciągi tych samych liczb:

1 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 111 111
2 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 222 222
3 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 333 333
4 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 444 444
5 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 555 555
6 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 666 666
7 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 777 777
8 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 888 888
9 x 3 x 7 x 11 x 13 x 37 = 999 999

Pamiętajmy, że: 9 x 3 x 37 = 999

Liczby koliste charakteryzują się tym, że jak sama nazwa wskazuje zataczają koło:

● 1 : 7 = 0,142857

1 x 142857 = 142857
2 x 142857 = 285714
3 x 142857 = 428571
4 x 142857 = 571428
5 x 142857 = 714285
6 x 142857 = 857142
7 x 142857 = 999999
8 x 142857 = 1142856
9 x 142857 = 1285713

Powstaje jeden układ kolisty.

142 + 857 = 999

142857 = 3x 9 x 11 x 13 x 37
142857 x 7 = 999999

● 1 : 13 = 0,076923

1 x 076923 = 076923
2 x 076923 = 153846
3 x 076923 = 230769
4 x 076923 = 307692
5 x 076923 = 384615
6 x 076923 = 461538
7 x 076923 = 538461
8 x 076923 = 615384
9 x 076923 = 692307

Powstają dwa układy koliste.

076 + 923 = 999

076923 = 3 x 7 x 9 x 11 x 37
76923 x 13 = 999999


● 1 : 11 = 0,090909
1 x 090909 = 090909
2 x 090909 = 181818
3 x 090909 = 272727
4 x 090909 = 363636
5 x 090909 = 454545
6 x 090909 = 545454
7 x 090909 = 636363
8 x 090909 = 727272
9 x 090909 = 818181
10 x 090909 = 909090


Powstają odpowiadające sobie liczby lustrzane np.: 090909 i 909090, 1818181 i 818181 czy 272727 i 727272. Suma cyfr każdej z tych liczb wynosi 27 (9 + 9 + 9) a także dodając każdą z par do siebie powstaje zawsze sześć dziewiątek np. 090909 + 909090 = 999999

Liczba 11 nie jest typową liczbą kolistą, ale:

090 + 909 = 999

090909 = 3 x 7 x 9 x 13 x 37
090909 x 11 = 999999


W układzie liczb kolistych wszystko wraca więc do dziewiątki, która tworzy z powrotem ciągi liczb naturalnych...

1 : 9 = 0,111111111
1 x 111 111 111 = 111 111 111
2 x 111 111 111 = 222 222 222
3 x 111 111 111 = 333 333 333
4 x 111 111 111 = 444 444 444
5 x 111 111 111 = 555 555 555
6 x 111 111 111 = 666 666 666
7 x 111 111 111 = 777 777 777
8 x 111 111 111 = 888 888 888
9 x 111 111 111 = 999 999 999

999 999 = 3 x 9 x 11 x 3367
999 999 999 = 3 x 3 x 9 x 37 x 333667


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:59, 18 Wrz 2018    Temat postu:

LICZBY PIERWSZE

Tak jak liczby koliste napędzają koła czasu, tak liczby pierwsze są ich piastami.

Na zasadzie liczb kolistych można zbudować tarczę magiczną, jeśli wpiszemy na trzech ruchomych kręgach tę samą liczbę z odpowiednim przesunięciem, przy dodawaniu i odejmowaniu liczb dwóch kręgów powstanie ta sama liczba przesunięta o pewną ilość cyfr:

….…..........0588235294117647
….......0588235294117647
….0588235294117647


Liczby pierwsze, będące wszystkie liczbami nieparzystymi są interesujące z wielu względów, ale to że tworzą liczby koliste - o których była mowa powyżej - jest ich głównym atutem. Dzielą się tylko przez siebie i przez 1 stąd brak możliwości manipulacji...

Liczby pierwsze od 1 do 100 przedstawiają się następująco:

1; 3; 5; 7; 11; 13; 17; 19; 23; 29; 31; 37; 41; 43; 47; 53; 59; 61; 67; 71; 73; 79; 83; 89, 97

Ciekawe, że liczbami pierwszymi w pierwszej dziesiątce liczb naturalnych są tylko cztery liczby rosnące od jedynki o 2 (1 + 2 = 3; 3 + 2 = 5; 5 + 2 = 7). Ich suma wynosi 16 (4 x 4) a iloczyn 105 (5 x 21). Liczby pierwsze dwucyfrowe kończą się zawsze na 1, 3, 7 lub 9. W sumie jest ich 25 (5 x 5). Jeśli dodamy wszystkie liczby pierwsze od 1 do 100 otrzymamy liczbę 1059, która jest podzielna przez 3 (1059 : 3 = 353).

Jeśli będziemy dodawać do siebie następujące po sobie liczby pierwsze zauważymy ciekawą zależność:

1 + 3 = 4 (2 x 2)
1 + 3 + 5 = 9 (3 x 3)
1 + 3 + 5 + 7 = 16 (4 x 4 )
1 + 3 + 5 + 7 + 11 = 27 (3 x 9)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 = 40 (4 x 10)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 = 57 (3 x 19)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 = 76 (4 x 19)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 = 99 (9 x 11)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 = 128 (8 x 16 )
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 + 31 = 159 (3 x 53)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 + 31 + 37 = 196 (7 x 28 )
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 + 31 + 37 + 41= 237 (3 x 79)
1 + 3 + 5 + 7 + 11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 + 31 + 37 + 41+ 43 = 280 (10 x 28 )


Natomiast jeżeli będziemy mnożyć kolejne liczby pierwsze zaczynając od liczby 3 otrzymamy zawsze wynik podzielny przez 5:

3 x 5 = 15
3 x 5 x 7 = 105 (5 x 21)
3 x 5 x 7 x 11 = 1155 (5 x 231)
3 x 5 x 7 x 11 x 13 = 15015 (5 x 3003)
3 x 5 x 7 x 11 x 13 x 17 = 255255 (5 x 51051)
3 x 5 x 7 x 11 x 13 x 17 x 19 = 4849845 (5 x 969969)
3 x 5 x 7 x 11 x 13 x 17 x 19 x 23 = 111546435 (5 x 22309287)
3 x 5 x 7 x 11 x 13 x 17 x 19 x 23 x 29 = 3234846615 (5 x 646969323)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:55, 20 Wrz 2018    Temat postu:

LICZBY NIEPARZYSTE A KWADRATY MAGICZNE


Skoro wybrane liczby pierwsze, które są wyjątkowymi liczbami nieparzystymi, a niektóre z nich stanowią środek nieparzystych kwadratów magicznych (z wyjątkiem 7 x 7, o sumie pól 49, gdzie środek stanowi wielokrotność piątki, czyli liczba 25, czyli 5 x 5), same liczby nieparzyste, których jest nieskończenie wiele, mają dużo więcej funkcji.

Bez liczb nieparzystych, nie powstałby w ogóle żaden kwadrat a co dopiero kwadrat magiczny, gdyż właśnie suma kolejnych liczby nieparzystych daje pełny kwadrat:

1 + 3 = 4 = 2²
1 + 3 + 5 = 9 = 3²
1 + 3 + 5 + 7 = 16 = 4²
1 + 3 + 5 + 7 + 9 = 25 = 5²
1 + 3 + 5 + 7 + 9 + 11 = 36 = 6²
1 + 3 + 5 + 7 + 9 + 11 + 13 = 49 = 7²
1 + 3 + 5 + 7 + 9 + 11 + 13 + 15 = 64 = 8²

Jak widać powyżej suma liczb nieparzystych od 1 do 9 daje liczbę podzielną przez 5 tak jak i iloczyn tych liczb:

1 x 3 x 5 x 7 x 9 = 945
945 = 5 x 189 = 5 x 9 x 21

Warto zauważyć, że przy mnożeniu kolejnych liczb nieparzystych zawsze otrzymamy wynik podzielny przez liczbę 5, gdyż na niej i na złotym podziale zawartym w gwieździe pitagorejskiej (pentagramie) opiera się życie biologiczne.

Liczby bliźniacze, to dwie kolejne liczby nieparzyste będące liczbami pierwszymi np. 1 i 3, 5 i 7, 11 i 13, 17 i 19 itp., które charakteryzują się tym, że wyciągnięta z nich średnia daje liczbę znajdującą się dokładnie między nimi.

Podstawowy nieparzysty kwadrat magicznym (3 x 3) oparty na liczbach od 1 do 9 wygląda następująco:

8 1 6
3 5 7
4 9 2

Suma pól w poziomie, pionie i przekątnej daje liczbę 15 (3 x 5), a w środku znajduje się święta liczba tworząca przyrodę, liczba 5. A propos: Pentada to okres 5-dniowy, używany w meteorologii przy obserwacji różnych zjawisk przyrodniczych, rok dzieli się na 73 pentady, natomiast okres 5-letni określa się mianem lustrum. Jeśli kratki tego kwadratu magicznego z liczbami nieparzystymi zamalujemy na czarno otrzymamy krzyż (!).

Kolejny magiczny kwadrat nieparzysty to kwadrat 5 x 5, z liczbą 13 w środku:

17 24 1 8 15
23 5 7 14 16
4 6 13 20 22
10 12 19 21 3
11 18 25 2 9

Suma wynosi 65, czyli 5 x 13.


Kwadrat magiczny siódemki tworzy sumę 175 (5 x 7 x 5):

30 39 48 1 10 19 28
38 47 7 9 18 27 29
46 6 8 17 26 35 37
5 14 16 25 34 36 45
13 15 24 33 42 44 4
21 23 32 41 43 3 12
22 31 40 49 2 11 20


Pierwszych siedem kwadratów o 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 polach bocznych z pierwszymi 9, 16, 25, 36, 49, 64, 81 liczbami naturalnymi nazywają się pieczęciami planet i mają szczególne znaczenie.


Z liczbami nieparzystymi oczywiście wiąże się Okres Saros. W ciągu 18 lat (2 x 9) i 11 dni zachodzi dla całej kuli ziemskiej 29 zaćmień księżyca i 41 zaćmień słońca – dla jednego miejsca tylko 9 (!), a raz na 360 lat jedno całkowite lub pierścieniowe. Po upływie więc 18 lat i 11 dni od jakiegokolwiek zaćmienia zachodzi takie samo w podobnych warunkach. Przez 72 cyklów Saros występują najpierw zaćmienia częściowe, potem centralne i znów częściowe.
Warto przypomnieć, że przedstawiany już wcześniej kwadrat magiczny liczby 9 ma w środku liczbę 41, natomiast 72 to 144 dzielone przez 2...


Liczba nieparzysta to licho, stąd też nazwa gry cetno-licho, polegającej na zgadywaniu czy przeciwnik ma w ręku parzystą, czy nieparzystą ilość przedmiotów. W dawnych wierzeniach ludowych była to Dola, czyli przeznaczenie człowieka a przecież wiadomo, że licho nigdy nie śpi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:00, 21 Wrz 2018    Temat postu:

LICZBY od 1... do ...9

Jako że na żeńskich liczbach nieparzystych opiera się świat materialny, liczba dziewięć stanowi jego kulminację. Jeśli weźmiemy naturalny ciąg liczbowy od 1 do liczby 9 a potem od liczby 9 z powrotem do 1 to suma wszystkich tych liczb równać się będzie 9²:

1+2+3+4+5+6+7+8+9+8+7+6+5+4+3+2+1

Wystarczy zauważyć, że dodajemy liczby się dopełniające i wtedy łatwo zrozumieć schemat działania (1+8 = 9; 2+7 = 9; 3+6 = 9; 4 +5 = 9 itd.). Powstaje więc osiem dziewiątek a ostatnią stanowi liczba dziewięć łącząca oba ciągi liczb. W sumie otrzymujemy dziewięć dziewiątek:
9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 9 x 9 = 9²

Jest to tak zwany Krąg Pitagorejski, który można przedstawić w formie kulistej, czyli najdoskonalszej z możliwych.

To samo uzyskamy gdy dodamy do siebie kolejne liczby nieparzyste od 1 do 17:

1 + 3 + 5 + 7 + 9 + 11 + 13 + 15 + 17 = 81 = 9²

Uzyskujemy w ten sposób liczbę pól w kwadracie magicznym liczby 9...


● Wypiszmy liczby od 1 do 9 i od 9 do 1:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Otrzymujemy w ten sposób dwie liczby lustrzane: 123456789 i 987654321, które dzielą się przez 3 i przez 9:

123456789 : 3 = 41152263
987654321 : 3 = 329218107

41152263 + 329218107 = 370370370

123456789 : 9 = 13717421
987654321 : 9 = 109739369

13717421 + 109739369 = 123456790


Suma tych dwóch głównych liczb lustrzanych przedstawia się następująco:

123456789 + 987654321 = 111 111 111 0



Wypiszmy liczby od 1 do 9 zaczynając od środka, tak aby po lewej stronie były nieparzyste a po prawej parzyste, potem odwrotnie:

8 6 4 2 9 7 5 3 1 2 4 6 8 1 3 5 7 9

97531 + 13579 = 111110
2468 + 8642 = 11110

864297531 + 246813579 = 111 111 111 0


Z powyższych obliczeń widać, że w tym wypadku kolejność liczb nie ma znaczenia, gdyż i tak powstaje ta sama suma: 111 111 111 0


● Wypiszmy teraz ciągi liczb od 1 do 9, o których była już mowa, a które powstają przy mnożeniu tych liczb przez kolejne liczby naturalne od 1 do 9 , lub też poprzez dodawanie tych samych liczb do siebie:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 4 6 8 1 3 5 7 9
3 6 9 3 6 9 3 6 9
4 8 3 7 2 6 1 5 9
5 1 6 2 7 3 8 4 9
6 3 9 6 3 9 6 3 9
7 5 3 1 8 6 4 2 9
8 7 6 5 4 3 2 1 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9

Widać, że ciąg 1 jest dopełnieniem ciągu 8, ciąg 2 dopełnia ciąg 7, ciąg 3 sumuje się do 9 z ciągiem 6 tak jak ciąg 4 i 5.


Wróćmy na chwilę do liczby 9 przy liczbach kolistych...

1 : 9 = 0,111111111
1 x 111 111 111 = 111 111 111
2 x 111 111 111 = 222 222 222
3 x 111 111 111 = 333 333 333
4 x 111 111 111 = 444 444 444
5 x 111 111 111 = 555 555 555
6 x 111 111 111 = 666 666 666
7 x 111 111 111 = 777 777 777
8 x 111 111 111 = 888 888 888
9 x 111 111 111 = 999 999 999


...i podzielmy otrzymane wyniki przez 9 a otrzymamy:

111 111 111 : 9 = 12345679
222 222 222 : 9 = 24691358
333 333 333 : 9 = 37037037
444 444 444 : 9 = 49382716
555 555 555 : 9 = 61728395
666 666 666 : 9 = 74074074
777 777 777 : 9 = 86419753
888 888 888 : 9 = 98765432
999 999 999 : 9 = 111 111 111

Powyższe liczby różnią się niewiele od ciągów liczb naturalnych od 1 do 9 - ciągu dziewiątek którego wcale nie trzeba już dzielić, ale jeśli już go podzielimy przez 9 to warto go potem pomnożyć przez 10, gdyż otrzymamy dobrze już znaną liczbę...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:00, 27 Wrz 2018    Temat postu:

KWADRATY MAGICZNE PARZYSTE A CIĄGI CYFR...

Jak widzieliśmy powyżej cyfry zataczają krąg, chociaż z niewielkimi zmianami, ponieważ liczba 1 jest podstawowym czynnikiem tych różnic. Jeśli opuścimy dziewiątkę układ przedstawia się następująco:

1) ciągi liczb od 1 do 8:

1 2 3 4 5 6 7 8
2 4 6 8 1 3 5 7
3 6 9 3 6 9 3 6
4 8 3 7 2 6 1 5
5 1 6 2 7 3 8 4
6 3 9 6 3 9 6 3
7 5 3 1 8 6 4 2
8 7 6 5 4 3 2 1


2) ciągi liczb otrzymane poprzez podzielenie ciągów sześciu tych samych cyfr przez 9:

1 2 3 4 5 6 7 9
2 4 6 9 1 3 5 8
3 7 0 3 7 0 3 7
4 9 3 8 2 7 1 6
6 1 7 2 8 3 9 5
7 4 0 7 4 0 7 4
8 6 4 1 9 7 5 3
9 8 7 6 5 4 3 2

- w pierwszym rzędzie tylko ostatnia cyfra wzrosła o 1 (z 8 na 9)
- w drugim rzędzie czwarta cyfra wzrosła o 1 (z 8 na 9) oraz ósma (z 7 na 8 )
- w trzecim rzędzie prawie wszystkie cyfry zwiększyły się o 1 (9 przechodzi w 0 bo rząd jedności przechodzi wyżej) z wyjątkiem pierwszej, czwartej i siódmej
- w czwartym rzędzie wzrosła o 1 co druga cyfra (druga, czwarta, szósta i ósma)
- w piątym rządzie wzrosła o 1 pierwsza, trzecia, piąta, siódma i osma cyfra
- w szóstym rzędzie wzrosły o 1 wszystkie cyfry
- w siódmym rzędzie z wyjątkiem czwartej wszystkie pozostałe cyfry zwiększyły się o 1
- w ósmym rzędzie wszystkie cyfry wzrosły o 1


Dlaczego tak jest, pozostawiam już do samodzielnych rozmyśleń, ale jak powiedział Goethe: „Natura dała nam szachownicę, poza którą wyjść nie możemy, ani nie chcemy”. Pamiętajmy, że w genotypie są również możliwe 64 kombinacje a magiczny kwadrat ósemki rzuca pewien cień na rozkład układu liczb nieparzystych i parzystych od 1 do 64.

● Kwadrat magiczny ósemki tworzy sumę 260 (13 x 4 x 5):

32 7 62 37 36 59 2 25
9 63 6 52 53 3 58 16
64 10 51 5 4 54 15 57
41 50 11 20 21 14 55 48
49 42 19 12 13 22 47 56
40 18 43 29 28 46 23 33
17 39 30 44 45 27 34 24
8 31 38 61 60 35 26 1

● Kwadrat magiczny czwórki tworzy sumę 34 (2 x 17):

16 3 2 13
5 10 11 8
9 6 7 12
4 15 14 1


Ten jest najbardziej znany, ale najciekawszy jest...

● Kwadrat magiczny szóstki tworzy sumę 111 (3 x 37):

24 5 33 28 2 19
7 32 22 3 35 12
30 8 10 16 11 36
31 14 15 9 17 25
13 29 4 21 26 18
6 23 27 34 20 1


… dlatego, że jego przekątne nie tworzą dokładnie sumy 111, lecz odpowiednio liczbę mniejszą o 9 i większą o 9...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:00, 07 Paź 2018    Temat postu:

FIGURY KOSMICZNE A LICZBY TRÓJKĄTNE, KWADRATOWE I PIĘCIOKĄTNE...

Tak jak powyższych siedem kwadratów magicznych zwie się pieczęciami planet a ich układ liczb wywiera magiczny wpływ na wszelkie życie, tak już Jan Kepler odniósł układ naszego systemu słonecznego do figur kosmicznych z którymi są one związane:

„Ziemia jest kołem, miarą wszystkiego. Opisz na niej dwunastościan, koło go obejmujące będzie Marsem. Opisz na Marsie czworościan, koło go obejmujące będzie Jowiszem. Opisz sześcian na Jowiszu, koło go obejmujące będzie Saturnem. A teraz w Ziemię wpisz dwudziestościan, koło w niego wpisane będzie Wenus. Wpisz w Wenus ośmiościan, koło w niego wpisane będzie Merkurym. Oto jaka jest przyczyna liczby planet.”

Jan Kepler „Tajemnica Kosmosu”


Uznając wyliczenia Keplera potwierdzające powyższe twierdzenie, otrzymujemy następujące figury kosmiczne związane z głównymi planetami w kolejności od słońca:

MERKURY – ośmiościan (posiadający osiem trójkątów)
WENUS – dwudziestościan (na który składa się dwadzieścia trójkątów)
ZIEMIA – koło – figura doskonała, na której można opisać wszystko i w nią wpisać
MARS – dwunastościan (połączonych dwanaście pięciokątów)
JOWISZ – czworościan (piramida, składająca się z czterech trójkątów)
SATURN – sześcian (zbudowany z sześciu kwadratów)


Wiadomo, że płaszczyzna dookoła punktu może być całkowicie zapełniona tylko trzema rodzajami wielokątów foremnych:

trójkątami równobocznymi (3 x 60º = 180º)
kwadratami (4 x 90º = 360º)
sześcianami foremnymi (6 x 120º = 720º)

Co ciekawe suma cyfr w powyższych wynikach zawsze daje liczbę 9, która powstaje z liczb: 3, 6 lub 9. Co więcej planety oddalone są od siebie o 72 (9 x 8 ), 144 (9 x 16) lub 135 (9 x 15) stopni tak jak trzy harmonie. W muzyce kwinta wiąże się z piramidą, ośmiościan z kwartą a sześcian z oktawą.

Figury kosmiczne wszystkich planet z wyjątkiem Marsa składają się albo z trójkątów równobocznych lub kwadratów, tak więc ich rozłożona siatka pokrywa w całości przestrzeń. W pięciokącie natomiast ukrywa się złoty podział i figura ta jest związana nawet bardziej z Wenus niż z Marsem, co potwierdza ich wspólne oddziaływanie na siebie i mitologiczny romans. Jowisz to Zeus, władca nieba, który niegdyś panował niepodzielnie, a pozostałością po jego dawnej władzy są piramidy. Odnosząc się do planet łatwiej zrozumieć dziś mitologię i artefakty jak np. pokrytą trójkątami ścianę świątyni Inanny (wcielenia Wenus) w Uruk...

Merkury wywołuje wiatry, Uran (związany z Niedzielą – Dies Urani i boginią Uranią) – trzęsienia Ziemi, Słońce tworzy cykl 11- sto letni, ze zwiększoną ilością burz magnetycznych w momencie kulminacji. Zasolenie Ziemi się zwiększa, a sól występuje przecież w sześciennych kryształach, ale nie tylko to potwierdza obecną władzę Saturna. Co więcej na biegunie Saturna widoczny jest sześciokąt a sobota, jako dzień Saturna, jest także cotygodniowym świętem jednej z głównych religii...

Jak pisał już Kepler: „dzisiaj absydy Saturna i Ziemi prawie zostały połączone, dlatego odległość Saturna od środka kręgu ziemskiego jest o całą ekcentryczność Ziemi mniejsza niż odległość jego względem Słońca. Kiedy będą oddalone od siebie o 90º, równe będą obie odległości i ta względem Słońca i ta względem Ziemi.”


Arytmetyka przechodzi w geometrię, gdyż tak jak elektrony wypełniają przestrzeń i tworzą formy tak z punktów można utworzyć figury geometryczne a potem przestrzenne:


Liczby trójkątne, tworzy suma kolejnych liczb naturalnych:

1, 3, 6, 10, 15, 21, 28, 36, 45, 55, 66, 78, 91, 105, 120, 136...

Liczby kwadratowe, to suma kolejnych liczb nieparzystych:

1, 4, 9, 16, 25, 36, 49, 64, 81, 100, 121, 144, 169, 196, 225...

Liczby pięciokątne, równają się liczbie miejsca na którym stoją, powiększonym o potrojoną liczbę trójkątną zajmującą miejsce poprzednie:

1, 5, 12, 22, 35, 51, 70, 92, 117, 145, 176, 210...


Natomiast liczby sześciokątne są identyczne z liczbami trójkątnymi zajmującymi miejsca nieparzyste, stąd: 1, 6, 15, 28, 45, 66, 91, 120, 155...

Powstają następujące ciągi liczb, które powtarzają się na okrągło:

liczby trójkątne: 1, 3, 6, 1, 6, 3, 1, 9, 9
liczby kwadratowe: 1, 4, 9, 7, 7, 9, 4, 1, 9
liczby pięciokątne: 1, 5, 3, 4, 8, 6, 7, 2, 9

a dla liczb sześciokątnych: 1, 6, 6, 1, 9, 3, 1, 3, 9


Jeśli przypomnimy sobie sumę ciągów liczb od 1 do 9 jedna z przekątnych kwadratu, który z nich powstał zawiera kolejne liczby kwadratowe (!):

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 4 6 8 1 3 5 7 9
3 6 9 3 6 9 3 6 9
4 8 3 7 2 6 1 5 9
5 1 6 2 7 3 8 4 9
6 3 9 6 3 9 6 3 9
7 5 3 1 8 6 4 2 9
8 7 6 5 4 3 2 1 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9

Druga przekątna jest dopełnieniem tych liczb a suma ich składowych tworzy kolejny ciąg liczb naturalnych:
1 4 9 7 7 9 4 1 9
9 7 3 6 7 6 3 7 9

1 + 9 = 10 (1)
4 + 7 = 11 (2)
9 + 3 = 12 (3)
7 + 6 = 13 (4)
7 + 7 = 14 (5)
9 + 6 = 15 (6)
4 + 3 = 7 (7)
1 + 7 = 8 (8 )
9 + 9 = 18 (9)

Można zaobserwować również tutaj układy lustrzane, niemniej wszystko zawsze kończy się liczbą 9, która zamyka każdy układ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:50, 09 Paź 2018    Temat postu:

FIGURY KOSMICZNE A LICZBY LUSTRZANE

Liczby 3, 6, 9 powracają w wielu układach, a nawet są zawarte w tabeli liczb wielokątnych:

Miejsce: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
l. trójkątne: 1 3 6 10 15 21 28 36 45
l. kwadratowe: 1 4 9 16 25 36 49 64 81
l. pięciokątne: 1 5 12 22 35 51 70 92 117
l. sześciokątne: 1 6 15 28 45 66 91 120 153
l. siedmiokątne: 1 7 18 34 55 81 112 148 189
l. ośmiokątne: 1 8 21 40 65 96 133 176 225
l. dziewięciokątne: 1 9 24 46 75 111 154 204 261

Powyższe liczby, które tworzą figury przestrzenne, a niektóre z nich są figurami kosmicznymi, przedstawiają pewną prawidłowość. Trzecia, szósta i dziewiąta kolumna pokrywają się z również z trzecią szóstą i dziewiątą kolumną powstałą z ciągów liczb od 1 do 9 (!). Trzecia kolumna to ciąg trójki, szósta – ciąg szóstki a dziewiąta to oczywiście ciąg dziewiątki.

Suma każdego z rzędów jest zawsze podzielna przez 5, gdyż zawierają się w twórczym kwiecie lotosu Bogini, a niektóre z powstałych z nich wielokątów można przedstawić jako gwiazdy wpisane w okrąg:

liczby pięciokątne tworzą pięciokąt w okręgu, w który można wpisać Pentagram
liczby sześciokątne tworzą sześciokąt w okręgu, w który można wpisać Gwiazdę Dawida
liczby siedmiokątne tworzą siedmiokąt w okręgu, w który można wpisać Gwiazdę Siedmioramienną
liczby ośmiokątne tworzą ośmiokąt (dwa kwadraty), które przedstawiają Gwiazdę Ośmioramienną (róża wiatrów), przedstawiającą osiem kierunków świata (cztery podstawowe i cztery pośrednie)
liczby dziewięciokątne tworzą dziewięciokąt w okręgu, w który można wpisać Gwiazdę Dziewięcioramienną

Nawet dni tygodnia wiążą się z planetami i ich liczbami, do których dochodzą ważne w starożytności i obecnie: Słońce i Księżyc. Łacińskie nazwy przedstawiają dokładnie szczególny wpływ obiektów niebieskich w poszczególne dni, co też do naszych czasów zachowało się w ich nazwach francuskich:

● Lunae dies – Lundi (poniedziałek – dzień Księżyca)
● Martis dies – Mardi (wtorek – dzień Marsa)
● Mercurii dies – Mercredi (środa – dzień Merkurego)
● Jovis dies – Jeudi (czwartek – dzień Jowisza)
● Veneris dies – Vendredi (piątek – dzień Wenery, czyli Wenus)
● Sabbati dies – Samedi (dzień szabasu – dzień Saturna)
● Dies Dominico – Dimanche (dzień Pana – dzień Słońca, w ang. Sunday)

O liczbach lustrzanych była już częściowo mowa m.in. przy liczbie 37 (3367 = 91 x 37 a 13 x 7 = 91) i 11, ale warto zaznaczyć dokładniej ich związek z liczbą 91:

11 x 1 x 91 = 1001
11 x 2 x 91 = 2002
11 x 3 x 91 = 3003
11 x 4 x 91 = 4004
11 x 5 x 91 = 5005
11 x 6 x 91 = 6006
11 x 7 x 91 = 7007
11 x 8 x 91 = 8008
11 x 9 x 91 = 9009

ale również:

11 x 9091 = 100001
11 x 909091 = 10000001
11 x 90909091 = 1000000001

Liczby nieparzyste ułożone w znanym nam już porządku dają też ciekawy wynik:

1357997531 : 11 = 123454321

Zależności te odkładają się bezpośrednio w czasie obecnych zmian...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:00, 09 Paź 2018    Temat postu:

LICZBA I CZAS JAKO WYKŁADNIKI ZMIAN

Fakt że Saturn jest obecnie uzurpatorem, a jego władza skończyła się 21.12.2012 roku potwierdza kalendarz Majów, który na tą datę zapowiadał władzę dziewięciu (bogów), a raczej liczby dziewięć.
Liczba 6 musi ustąpić liczbie 9, co wiąże się z przesunięciem osi ziemi i niezgodnością bieguna magnetycznego względem bieguna ziemskiego. W zapisie sama liczba 9 jest odwróconą o 180º liczbą 6, co stanowi ukryty dowód na odwrócenie biegunów ziemskich, które miało miejsce w przeszłości a co popiera nawet oficjalna nauka. Co ciekawe przedstawienie nieskończoności ∞ jest obrazowym przesunięciem liczby 8, będącej liczbą Słońca i systemu elektronicznego, o 90º stopni, czyli o kąt prosty zawarty w sześcianie Saturna.


Przelicznik kalendarza Majów na kalendarz obecnie obowiązujący:

65 : 5 = 13
360 : 72 = 260 : 52 = 5
20 = 72 – 52
20 = 4 x 5 (5 + 4 = 9)
20 x 5 = 100
360 – 260 = 100

365 – 360 = 5 (dni „feralne” w jednym roku kalendarzowym)

Ilość dni „feralnych: do roku 5778 według kalendarza żydowskiego:

5778 x 5 = 28890
28890 : 9 = 3210
3210 : 10 = 321

321 to odbicie lustrzane liczby 123

123 = 3 x 41

a liczba 41 to środek kwadratu magicznego liczby 9...

natomiast suma liczb w matrycy dziewiątki to liczba 369:

369 : 3 = 123

Ważne daty:

1) 9.10.2018

9 + 10 = 19
20 + 18 = 38
19 + 38 = 57 (5 + 7 = 12; 1 + 2 = 3)

12 : 2 = 6
2 x 3 = 6
57 – 6 = 51 (baza)

2) 10.10.2018

10 + 10 = 20
20 + 18 = 38
20 + 38 = 58

58 – 6 = 52 (liczba święta Majów, liczba pytania Thota)

Kwadrat magiczny liczby 3:

2 9 4
7 5 3
6 1 8


Było do 9.10.2018:

Obowiązywały przekątne kwadratu magicznego:

2, 5, 8 (15)
4, 5, 6 (15)

1 + 13 = 14
2 + 12 = 14
3 + 11 = 14
4 + 10 = 14
5 + 9 = 14
6 + 8 = 14

Zostaje liczba 7

6 x 7 = 42 (numer mgławicy w konstelacji Oriona, fabryka gwiazd)

Jest od 10.10.2018:

Obowiązuje „krzyż” kwadratu magicznego:

3, 5, 7 (15)
1, 5, 9 (15)

1 + 12 = 13
2 + 11 = 13
3 + 10 = 13
4 + 9 = 13
5 + 8 = 13
6 + 7 = 13

Zostaje liczba 13 (numer gwiazdozbioru Wężownika)

7 x 13 = 91
91 = 50 + 41
65 – 50 = 15
65 – 13 = 52

Bo 5778 to 7 + 7 = 14 a 5 + 8 = 13

Według przepowiedni Majów:

21.12.2012 do 23.12.2013...

...to 369 dni


Nie jest to jeszcze koniec, ale na tym etapie chciałabym udowodnić, że liczby rządzą naszym światem znacznie bardziej niż większość ludzi myśli, a dla potwierdzenia tego faktu ujawniam własne dane i przeliczenia według horoskopu numerologicznego:

Anna Popławska – liczba sukcesu: 9

Anna = 1 + 5 + 5 + 1 = 12 (1 + 2 = 3)
Popławska = 7 + 6 + 7 +3 + 1 + 5 +1 + 2 + 1 = 33 (3 + 3 = 6)
3 + 6 = 9

data urodzenia: 14.02.1982 – liczba życiowa: 9

1 + 4 + 2 + 1 + 9 + 8 + 2 = 27 (2 + 7 = 9)

ale tak naprawdę nie ważne jak dodamy te liczby i tak zawsze wychodzi liczba 9:
14 + 2 + 19 + 82 = 117 (1 + 1 + 7 = 9)
14 + 2 + 1982 = 1998 (1 + 9 + 9 + 8 = 27) (2 + 7 = 9)


Urodziłam się pod znakiem Wodnika w Roku Psa, obecny rok jest również Rokiem Psa (2018; 2 x 9 = 18 ) a ja przeżyłam do tej pory dwa Okresy Saros i mam 36 lat (3 + 6 = 9)

Liczby nie kłamią, nic na tym świecie nie jest dziełem przypadku, a niektórzy są nietykalni gdyż liczby z nimi związane nie mają parzystych dzielników...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:03, 18 Paź 2018    Temat postu:

ZODIAK A LICZBY

Jan Kepler nie tylko odniósł bryły kosmiczne do planet, ale również umieścił je na nieboskłonie i przeprowadził przez nie Zodiak:

„Piramida więc, którą należy umieścić w sześcianie z pomocą orbity Jowisza, musi mieć podstawę równoległą do podstawy sześcianu, a dwunastościan równoległą do podstawy piramidy. (…) Trzeba więc dwudziestościan umieścić wewnątrz dwunastościanu tak, aby jego przekątna była prostopadła do każdej z dwóch przeciwległych podstaw dwunastościanu. Tak samo trzeba będzie ośmiościan, najmniejszą z brył, umieścić wewnątrz dwudziestościanu w ten sposób, żeby przeprowadzona prosta przechodziła przez: 1. środek podstawy sześcianu, 2. środek podstawy czworościanu, 3. środek pięciokąta dwunastościanu, 4. wierzchołek dwudziestościanu, 5. wierzchołek ośmiościanu, 6. środek świata, bryłę słoneczną i stąd w równych odstępach przez przeciwległe wierzchołki: 7. ośmiościanu, 8. dwudziestościanu, 9. środek płaszczyzny dwunastościanu, 10. wierzchołek czworościanu, 11. środek płaszczyzny sześcianu.”


Brzmi to dość skomplikowanie, ale obrazowe przedstawienie zależności jest dostępne w wyżej wspomnianym już dziele Keplera „Tajemnica Kosmosu”.

Należy pamiętać, że kształt przecięcia sześcianu jest kwadratem, tak jak i ośmiościanu, piramidy – trójkątem a dwunastościanu i dwudziestościanu – dziesięciokątem. Co więcej iloczyn liczb 4, 3 i 10 to 120. Kiedy wpiszemy odpowiednio w koło te figury geometryczne wyznaczają one na jego obwodzie różne łuki, a wszystkie one są wielokrotności łuku nie większego niż 1/120 część obwodu koła. Jak pisze Kepler:

Ten naturalny podział zodiaku na 120 części wynika z regularnego rozłożenia ciał między orbitami. Ponieważ potrojenie tej liczby wynosi 360, widzimy, że podział ten opiera się na pewnej podstawie. Jeżeli znowu wpiszemy w koło kwadrat i trójkąt z tego samego punktu, najmniejszym łukiem będzie dwunasta część jego obwodu, mianowicie znak. Jak nadzwyczajną rzeczą jest to, że ruch miesięczny Słońca i Księżyca i wielkie koniunkcje planet górnych tak dokładnie zgadzają się z częściami łuku, które są wyznaczone przez bryły tych planet za pomocą trójkąta i kwadratu.”

Oczywiście Kepler brał pod uwagę 12 znaków zodiaku, nie uwzględniając trzynastego Wężownika, który jest kluczowy w procesie niszczenia i odbudowy układu.

Kwadrat magiczny liczby 9 wyznacza zmiany i stanowi matrycę układu:

5778 : 9 = 642
642 : 3 = 321

Liczba 41, która znajduje się w środku kwadratu magicznego to suma liczb 20 i 21:

2+4+6+8 = 20
3+5+7+9 = 24

20 = 5+5+5+5 a 24 = 8+8+8

Zostaje liczba 1, nie użyta w działaniach.
Suma liczb każdego z rzędów, kolumn i przekątnych wynosi 369:

369 : 3 = 123 a 144 – 21 = 123

Zjawisko precesji polega na cofaniu się punktów równonocnych o ok 50'' w ciągu roku ze wschodu na zachód powodując przesuwanie się znaków ekliptyki względem odpowiednich gwiazdozbiorów. Całą ekliptykę podzielono na 12 równych części, każda po 30º zwanych znakami, tak aby otrzymać 360º pełnego okręgu. Oś Ziemi zakreśla okrąg na niebie w ciągu około 26 000 lat (jest to tzw. „rok Platona”). W wyniku ruchów Ziemi punkty przesileń i równonocy wypadają każdego roku wcześniej, a jednym „domu” Ziemia przebywa przez okres ok. 2 000 lat.

Precesja w roku 5778 (według kalendarza żydowskiego) to 12 960 lat po potopie - kiedy nastąpiła zmiana kierunku obrotu, biegunowości i nachylenia globu ziemskiego - przebytych sześć pełnych dróg zodiakalnych i wejście z Ery Ryb w Erę Wodnika:

6 x 2160 = 12960
12960 : 9 = 1440

Dlatego w liczbach bezwzględnych w ciągu 12 960 lat minionych dopełniła się liczba 25 920, gdyż odbył się pełny cykl precesyjny Ziemi. Uwzględniając trzynasty znak zodiaku pełna liczba cyklu to 26 000, gdyż 26 000 : 13 = 2000 (6 x 2000 = 12 000).

Wędrówka Słońca po gwiazdozbiorach trwa około jeden rok (12 x 30 dni = 360 dni plus 5 dni feralnych, związanych z 13 gwiazdozbiorem). Z rokiem słonecznym wiąże się rok księżycowy, gdyż:

12 miesięcy x 12 znaków zodiaku = 144

144 razy w ciągu roku Słońce pojawia się na tle jednego z dwunastu znaków zodiaku. Jeśli weźmiemy pod uwagę rok księżycowy (13 miesięcy x 28 dni = 364 dni plus 1 dzień dodatkowy).
Okres między dwiema jednakowymi fazami wynosi 29 dni (np. nów – nów), a okres trwania miesiąca syderycznego 27 dni (czas okrążenia Ziemi przez Księżyc, gdy znajduje się znów naprzeciw tej samej gwiazdy stałej). Liczba 28 jest średnią liczb 27 i 29, dlatego przyjmowana jest w obliczeniach. W ciągu miesiąca księżycowego, srebrny glob przemieszcza się więc na tle całego zodiaku, wracając do początkowej fazy.

Okres Saros wiąże się z ruchem Księżyca. Średnio co 19 lat (dokładnie co 18,6 lat) punkty wschodu i zachodu zmieniają swoje położenie na horyzoncie. Jeśli pomnożymy cykl ruchu Księżyca przez liczbę 3 otrzymamy ważną liczbę 56:

3 x 18,6(6) = 56

Kult Pramatki wiązał się z fazami Księżyca, dlatego liczba 56 była święta. Występuje ona na ogromnym kamieniu w ośrodku kultury megalitycznej nad zatoką Morbihan (27 kijów po prawej i 29 po lewej stronie, razem 56 plus 19 łuków po lewej stronie kamienia, co daje łączną liczbę 75, czyli 5 x 15, tzn. 5 x 5 x 3). Fakt, że kult Słońca patriarchalnych najeźdźców wyparł matriarchalny kult Księżyca najlepiej widać w Stonehenge w Anglii, gdzie liczba otworów w tym kamiennym kręgu wynosi również 56.

Jeśli przeprowadzimy obserwację zmian pogody i kataklizmów zauważymy, że wiążą się one nierozerwalnie z fazami księżyca i Zodiakiem. Wyznacza on początek i koniec, zgodnie z zamysłem Wielkiej Stworzycielki...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:15, 25 Paź 2018    Temat postu:

LICZBY A KONIEC CYKLU...

Zgodnie z obliczeniami potop miał miejsce ok. 11 000 przed naszą erą ( dokładnie 10 942 lat) co wiąże się z późniejszym zlodowaceniem Atlantydy ok 10 000 lat p.n.e. Wielkie wody przybyły gdy była Era Raka - chodzi tu o wielką drogę zodiakalną, wyznaczającą kolejne Ery co 2160 ze względu na lewoskrętny ruch Wszechświata, przeciwną do drugiej, małej drogi zodiakalnej następującej prawoskrętnie, której podlegają planety w cyklu rocznym. Ruchy te są sobie przeciwstawne, dlatego słowa dawnego astronoma, Berossusa są prawdziwe:

„Ja, Berossus, objaśniacz Bela, twierdzę, że wszystko, co Ziemia odziedziczyła, spłonie kiedy pięć planet zgromadzi się w Raku, ustawione w rzędzie, tak że przez ich sfery można będzie przeprowadzić prostą linię. Kiedy takie samo zgromadzenie ma miejsce w Koziorożcu, zagraża nam potop. ”

6 x 2160 = 12960
12960 : 9 = 1440

1440 : 10 = 144
1440 : 9 = 160
160 : 8 = 20

natomiast:

160 x 5 = 800

Od ustawienia planet zależy bardzo wiele, o czym pisze Kepler w swoim dziele. Zaobserwował on zabłyśnięcie w roku 1604 (4 x 401) gwiazdy supernowej w Wężowniku, o czym napisał w swoim dziele „De Stella Nova”. Co ciekawe nowa gwiazda w Wężowniku pojawiła się gdy w jej pobliżu świeciły trzy górne planety: Mars, Jowisz i Saturn. Kepler odniósł to zdarzenie do koniunkcji trzech planet górnych na początku trzeciego osiemsetlecia od narodzenia Chrystusa. Gdyby między koniunkcjami miało upływać 800 lat, to gwiazda betlejemska powinna zabłysnąć 4 lata później. Kepler zgadza się w tej kwestii z polskim mnichem Wawrzyńcem Susligą, który twierdził, że datę narodzenia Chrystusa należy przesunąć o 4 lata.

Kolejne rozbłyśniecia gwiazd przedstawiałyby się następująco:

... 4004 p.n.e. – 3204 p.n.e. – 2404 p.n.e. – 1604 p.n.e. – 804 p.n.e. – 4 n.e. (narodzenie Chrystusa) – 804 – 1604 – 2404 – 3204 – 4004 …

Rok zerowy między naszą erą a okresem przed naszą erą powinien zawierać się w hipotetycznych ośmiu latach (od 4 p.n.e. do 4 n.e.), lecz tak naprawdę 4 p.n.e. to zarazem 4 n.e., gdyż podział ten jest sztuczny i w ogólnym rozrachunku Wszechświata nie występuje.

Podobno Adam został stworzony w 4004 p.n.e., tak więc wszystko się zgadza!
Następnego pojawienia się gwiazdy należałoby więc oczekiwać w 2404 (rok 6884 według kalendarza żydowskiego), ale kto wie czy do tego czasu wystarczy jeszcze energii dusz...


Komety wiązały się kiedyś z katastrofami, epidemiami i nieszczęściami. Kepler w roku 1618 zaobserwował dużą kometę i od tego samego roku zaczęły narastać niepokoje wojenne i kontrreformacja. Nie chcę nikogo straszyć, ale w tym roku 16 grudnia koło Ziemi ma przelecieć bardzo blisko kometa 46 P.

Początek świata według kalendarza żydowskiego był 7 października 3761 p.n.e. ale ze względu na to, że na jeden zwykły rok, liczony według obecnego kalendarza przypadają po części dwa lata żydowskie data 7 październik 3760 p.n.e. jest bardziej prawdopodobna. Oczywiście nie był to początek prawdziwego świata, ale rozpoczęcie się okresu dominacji systemu patriarchalnego, który na początku Ery Wodnika się skończył. Kepler w „Tajemnicy Kosmosu” wspomina powszechnie przyjętą datę: 24 lipca 3993 p.n.e., ale pisze również następujące słowa:

„Jeżeli więc rok 1595 Chrystusa odpowiada 5572 rokowi od stworzenia świata (który przez rzeczoznawców jednomyślnie liczony jest jako rok 5557), to stworzenie przypadnie na sławną konstelację na początku znaku Barana. Albowiem w pierwszym roku, według przyjętego obliczenia czasu, w dniu 27 kwietnia licząc wstecz według kalendarza juliańskiego, w niedzielę, w dniu gdy wszystko było już stworzone (...)”

Warto zauważyć, że liczby tworzące daty kluczowe są lustrzane a fakt ten ma ogromne znaczenie.

Kiedy będzie koniec świata? Nigdy, gdyż cykle tworzenia i niszczenia następują po sobie kolejno. Pojęcie końca świata nie jest precyzyjne, gdyż następuje tylko koniec danego układu, ale po nim tworzy się kolejny i wszystko zatacza następny krąg, tak jak w liczbach kołowych...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:05, 04 Lis 2018    Temat postu:

UKŁAD DZIESIĘTNY A SYSTEM BINARNY

Skoro Adam został stworzony w 4004, powstał dzięki ingerencji liczby 4 w system przyrodniczy liczby 1001, gdyż:

1001 = 11 x 91 = 11 x 13 x 7

Liczba 1001 w układzie binarnym przedstawia liczbę 9, stąd nieodzowność dziewiątki w każdym układzie tworzenia...

Następujące równania w systemie dziesiętnym można odczytać również w systemie dwójkowym:

1) 1111 : 11 = 101
2) 111111 : 11 = 10101
3) 11111111 : 11 = 1010101
4) 1111111111 : 11 = 101010101
5) 11011 : 11 = 1001

Warto zauważyć, że liczby dzielone przez 11 są lustrzane (11 11; 111 111; 1111 1111; 11111 11111). Co więcej w systemie dwójkowym te równania są prawdziwe, stosując zasady działań obowiązujące w układzie dziesiętnym (!), nie dwójkowym:

ad 1) 15 : 3 = 5
ad 2) 63 : 3 = 21
ad 3) 255 : 3 = 85
ad 4) 1023 : 3 = 341
ad 5 ) 27 : 3 = 9

Liczba 9 w układzie binarnym przedstawiana jako 1001, w układzie dziesiętnym to iloczyn liczb 11, 13 i 7:

11 x 91 = 11 x 13 x 7 = 1001 (9)

11 x 9091 = 100001 (33)
11 x 909091 = 10000001 (129 = 3 x 43)
11 x 90909091 = 1000000001 (513 = 9 x 57 = 9 x 3 x 19)


Warto przypomnieć cyfry od 1 do 9 wypisane od środka, tak aby po lewej stronie były nieparzyste a po prawej parzyste i potem odwrotnie, gdyż wyniki ich sum zawsze dawały liczbę, którą można odczytać w systemie dwójkowym (liczby te podano w nawiasach):

8 6 4 2 9 7 5 3 1 2 4 6 8 1 3 5 7 9

97531 + 13579 = 111110 (62)
2468 + 8642 = 11110 (30)

62 + 30 = 92
92 = 91+1
92 = = 52 + 40 = 51 + 41

864297531 + 246813579 = 111 111 111 0 (1022)


Jeśli wypisze się liczby od 1 do 9 rosnąco a potem malejąco, otrzymujemy w ten sposób dwie liczby lustrzane: 123456789 i 987654321, które dzielą się przez 3 i przez 9:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Suma tych dwóch głównych liczb lustrzanych jest taka sama jak powyżej i wynosi 1022, jeśli wynik potraktujemy jako zapis binarny:

123456789 + 987654321 = 111 111 111 0

123456789 : 9 = 13717421
987654321 : 9 = 109739369

ale również:

13717421 + 109739369 = 123456790

w powstałym wyniku stanowiącym ciąg kolejnych jednocyfrowych liczb naturalnych brakuje cyfry 8, za to zero występuje na końcu (!)

123456790 x 9 = 111 111 111 0

Jeśli odniesiemy się do największej dziewięciocyfrowej liczby i podzielimy ją przez 9 to:

999 999 999 : 9 = 111 111 111 (511)
511 x 2 = 1022
511 = 7 x 73


Podstawowe liczby lustrzane w układzie dwójkowym to:

11 (3)
11 11 (15 = 3 x 5)
111 111 (63 = 3 x 21 = 3 x 3 x 7)
1111 1111 (255 = 5 x 51 = 5 x 3 x 17)
11111 11111 (1023 = 3 x 341)

10 01 (9 = 3 x 3)
100 001 (33 = 3 x 11)
1000 0001 (129 = 3 x 43)
10000 00001 (513 = 3 x 171 = 3 x 3 x 57 = 3 x 3 x 3 x 19)

Na pierwszy rzut oka widać, że te liczby dzielą się przez liczby nieparzyste które są liczbami pierwszymi.

Inaczej jest z liczbami parzystymi, które nawet w układzie binarnym, są parzyste i mogą odnosić się do okrągłych rocznic związanych z latami:

10 (2)
100 (4)
1000 (8 )
10000 (16)
100000 (32)
1000000 (64)
10000000 (128)
100000000 (256)
1000000000 (512)

Dekada, stulecie, milenium to okresy czasu najbardziej obchodzone i nie bez przyczyny, gdyż wyrażają bezpośrednio przejście od układu dziesiętnego do dwójkowego, co umożliwia manipulacje.

Warto pamiętać, że w układzie binarnym, na którym opiera się komputerowy system cyfrowy, 1 oznacza sygnał a 0 brak sygnału, stąd zapis binarny nieparzystych liczb ma więcej energii niż parzystych i stąd ten pierwszy jest wykorzystywany do pozyskiwania energii...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniart




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 363
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:59, 15 Lis 2018    Temat postu:

KWADRATY MAGICZNE A KOŁA CZASU

Skoro rok stworzenia świata został określony jednomyślnie na rok 5557 przed naszą erą, to jeśli obecny rok jest przełomowy musi wiązać się z powyższą datą:

5557 + 2018 = 7575
7575 : 25 = 303
303 : 3 = 101

Liczba 101 wyraża w układzie binarnym cyfrę 5, stąd powrót do przyrody. Co ciekawe według Tolteków epoka i pierwszy świat istniał 1716 lat, a przecież:

1716 : 13 = 132
132 : 3 = 44
44 : 11 = 4

Kwadraty magiczne liczb nieparzystych są w rzeczywistości kołami magicznymi czasu, gdyż:

- rozpisując liczby w kole, w odpowiedniej odległości od środka, otrzymujemy małe koła koncentryczne z danymi liczbami, które nie są przypadkowe (!)

1) Kwadrat magiczny (3 x 3) oparty na liczbach od 1 do 9; W środku koła magicznego pozostanie 5, natomiast suma wszystkich pozostałych liczb, równo oddalonych od środka okręgu wyniesie: 40 (1+2+3+4+6+7+8+9) co zarazem stanowi iloczyn środkowej piątki i liczby pozostałych cyfr: 5 x 8 = 40; natomiast 45 = 9 x 5 = 1+2+3+4+5+6+7+8+9

2) Kwadrat magiczny (5 x 5) oparty na liczbach od 1 do 25; W środku koła magicznego pozostanie 13, natomiast dalej powstaną dwa koncentryczne okręgi: suma liczb pierwszego kręgu to 104 (8 x 13), suma liczb drugiego kręgu 208 (2 x 8 x 13); natomiast 325 = 25 x 13 = 1+...+25

3) Kwadrat magiczny (7 x 7) oparty na liczbach od 1 do 49; W środku koła magicznego pozostanie 25, natomiast dalej powstaną trzy koncentryczne okręgi: suma liczb pierwszego kręgu to 200 (8 x 25), suma liczb drugiego kręgu 400 (2 x 8 x 25); suma liczb trzeciego kręgu to 600 (3 x 8 x 25); natomiast 1225 = 25 x 49 = 1+...+49

4) Kwadrat magiczny (9 x 9) oparty na liczbach od 1 do 81; W środku koła magicznego pozostanie 41, natomiast dalej powstaną cztery koncentryczne okręgi: suma liczb pierwszego kręgu to 328 (8 x 41), suma liczb drugiego kręgu 656 (2 x 8 x 41); suma liczb trzeciego kręgu to 984 (3 x 8 x 41); suma liczb czwartego kręgu to 1312 (4 x 8 x 41); natomiast 3321 = 41 x 81 = 1+...+81

Podobne zasady dotyczą pozostałych nieparzystych kwadratów magicznych np. 11 x 11 czy 13 x 13, zawsze można zaobserwować powyższą prawidłowość.

Przed końcem ostatniej epoki lodowcowej ok 10 000 lat p.n.e. biegun północny znajdował się w Zatoce Hudsona a wielka pokrywa lodowa sięgała na południe aż do Luizjany. Obecnie bieguny powracają do dawnych pozycji, a obecne zmiany klimatyczne są nie tylko wynikiem ogólnego ocieplenia klimatu, ale przede wszystkim cykli kosmicznych i jak już wcześniej zostało wspomniane, nierozerwalnie wiążą się z wielką drogą zodiakalną. Wszystko więc wskazuje na to, że wkrótce czeka nas kolejna epoka lodowcowa, więc niektórzy się spieszą aby wypełnić swoją misję...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FILOZOFIA Strona Główna -> Varia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin